ثبت نام کاربر     ورود به سایت
 لينك‌ها کمينه شدن 

  

 جستجو در سایت کمينه شدن  توجه کمينه شدن 

با تشكر از بازديد شما از سايت آلاچيق روان استفاده ازاين بخش تنها براي اعضا مجاز مي‌باشد.

شما نيز مي‌توانيد به جمع اعضاي سايت آلاچيق روان بپيونديد. براي عضويت مي‌توانيد از گزينه ثبت‌نام استفاده كنيد.

عضويت و استفاده از تمام بخش‌هاي آلاچيق روان رايگان است.

لطفاً اطلاعات خواسته شده در فرم عضويت را به صورت كامل و دقيق وارد نماييد.

براي عضويت اينجا كليك نماييد.

 

با تشكر از شما

روابط عمومي موسسه آلاچيق روان


  

 مقالات کمينه شدن 

مقالات | طبقه بندی موضوعی | جستجو | RSS

۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
بررسی تاثير فرهنگ در بروز رفتارهای پرخاشگرانه
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی اجتماعی
تعداد مشاهدات: 33          تعداد نظرات: 0

آنچه از بررسي نظرات حاصل مي گردد، اين است كه پرخاشگري و خشونت در اكثر جوامع بشري مشاهده مي شود و با عناصر فرهنگي تحريك شده و سبب ويرانگري مي شود. در اين مقاله هدف، دستيابي به روابط فرهنگ و خشونت مي باشد، كه بدين منظور ديدگاه هاي مختلف مورد نقد و بررسي قرار گرفته است. بديهي است علل پرخاشگري را مي توان در مجموعه شرايط اقتصادي، اجتماعي، رواني افراد جستجو كرد. پرخاشگري با نابسامانيهاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي عجين شده است و انسان با پذيرش اخلاق اجتماعي، هنجاري هاي عمومي، تربيت جمعي، پرخاشگري را تعديل مي كند. عوامل متعددي در بروز پرخاشگري دخالت دارند كه فقر، تراكم جمعيت، اعمال قدرت و بي نظمي هاي اجتماعي مي تواند بستر اوليه بوجود آورنده آن باشد. برخي صاحبنظران معتقدند كه جامعه، فرهنگ و شخصيت به نحوي با يكديگر پيوستگي دارند. هر فرد از آغاز طفوليت همان طريقه هايي را بر مي گزيند كه فرهنگ جامعه او ايجاب مي كند. به بيان ديگر انسان ناگزير است كه خودمختاري سائقه هاي زيستي را با قيدهاي آداب و رسوم و خواست هاي فرهنگي جامعه خويش مهار كند تا بتواند به عنوان يك عضو سالم و مورد قبول در جامعه زندگي كند. براي تحليل رابطه فرهنگ و پرخاشگري مثال هاي مختلفي از جوامع اوليه تا جوامع مدني امروز، به صورت تطبيقي ارائه گرديده است.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
تكنولوژی، آسيب روانی و لجام گسيختگی
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی اجتماعی
تعداد مشاهدات: 11          تعداد نظرات: 0

تكنولوژي بر تمام ابعاد زندگي اعم از ساختار، خط مشي‌ها، مفاهيم، روان، روابط و .... اثر مي گذارد ولي از آنجا كه، انسان‌ها در دنياي تكنولوژيك محصور شده اند به سختي اين اثرات را متوجه مي شوند. تكنولوژي باعث ايجاد اعتياد رواني به ماشين هاي خاص، شان و منزلت اجتماعي، پيشرفت حرفه اي، ثروت، شهرت، علاوه بر وابستگي به الكل، غذا، دارو، سيگار و غيره مي گردد. اين اعتياد ناشي از غرق شدن در جذابيت هاي تكنولوژيك بدون هيچ چشم انداز و كنترلي بر روي آنها مي باشد. نشانه هاي اعتياد تكنولوژيك عبارتند از انكار، تقلب، اختلالات تفكر، هذيان شكوه و عظمت و جدايي از عواطف و احساسات. به علاوه، اين گونه اعتياد بر نحوه تفكر، ادراك و تجارب نيز اثر گذار است و باعث تغيير جهان بيني افراد مي گردد. فرهنگ مكانيكي در عصر حاضر باعث نابودي نيازهاي اساسي بشر مي گردد كه به موجب آن انسان‌ها به رضايت‌مندي هاي موقت و ثانويه رو آورده و نسبت به اين منابع وابستگي پيدا مي كنند، لذا لازم است تمامي اين عدم تعادل‌ها، با تكيه بر فرايند هاي جامع روانشناختي جهت سازگاري مردم جوامع تكنولوژيك، ريشه يابي گردد.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
زمينه‌های بروز پديده روسپيگری در جامعه
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی اجتماعی
تعداد مشاهدات: 103          تعداد نظرات: 1       

مطالعات نشان داده است كه جرايم زنان اكثرا غير خشونت آميز بوده است. از جمله اين جرايم مي توان به فحشا اشاره نمود. فحشا به عنوان رايج ترين جرم غير خشونت آميز در طول تاريخ مطرح بوده است. جامعه شناسي انحرافات اجتماعي، به پديده فحشا و روسپيگري به عنوان يك نا هنجاري اجتماعي، مي نگرد و علل مختلفي را براي بروز آن مطرح مي كند. در اين مقاله سعي شده تا به برخي از زمينه هاي رواني – اجتماعي بروز اين پديده پرداخته شود.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
تجزيه و تحليل روانی – اجتماعی مسائل نوجوانان و جوانان
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی اجتماعی
تعداد مشاهدات: 12          تعداد نظرات: 0

تغييرات، تحولات و دگرگوني هاي وسيع و همه جانبه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در كشورهاي در حال توسعه در چند دهه گذشته زندگي رواني اجتماعي افراد جامعه را با مسائل و مشكلات زيادي مواجه نموده است. اين معضلات براي نسل جوان كه دوران بلوغ و تكامل شخصيت خود را طي مي نمايند و هنوز تجربه و آگاهي هاي لازم و كافي را ندارد و به دنبال ثبات شخصيت و كسب هويت خود مي باشد، دو چندان گشته است. در اين مقاله سعي شده است كه شناخت دقيق تر و كامل تري از مسائل و مشكلات نوجوانان و جوانان كشورمان ارائه نماييم. ضمن بررسي طبيعت و مفهوم نوجواني و جواني از زواياي مختلف، مسائل و مشكلاتي را كه نسل جوان ما در حال حاضر گريبانگير آن هستند، به طور روشن و شفاف مورد بررسي قرار مي دهيم.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
روان‌درمانی در زندان و محيط‌های بازپروری
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی اجتماعی
تعداد مشاهدات: 4          تعداد نظرات: 0

در اين مقاله با توجه به قدمت جرم، رشد روزافزون آن، شيوع مشكلات رواني در بين مجرمان و بويژه روح زمانه مبني بر لزوم توجه به شخصيت مجرم براي اصلاح و درمان وي نه صرفا مجازات؛ به روان درماني در محيط زندان و محيط هاي بازپروري، با تاكيد بر گروه درماني و هنر درماني بر اساس ديدگاه كريس لويد در كتاب روانپزشكي قانوني، توجه شده است. 

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
فرار از منزل
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی اجتماعی
تعداد مشاهدات: 8          تعداد نظرات: 0

امروزه فرار از منزل به عنوان يك آسيب اجتماعي، باعث ايجاد نگراني در اكثر جوامع به خصوص جوامع در حال پيشرفت شده است. عوامل مختلفي از جمله عوامل اقتصادي، اجتماعي و روانشناختي در بروز اين پديده نقش دارند. در اين مقاله پس از تعريف مفهوم فرار، به بررسي علل و عوامل آن و اقدامات انجام شده جهت حل اين پديده پرداخته شده است.

ادامه مقاله...

  

 کاربران آنلاین کمينه شدن 
عضویت کاربران عضویت:
آخرین کاربر عضو شده جدیدترین: منمم
تعداد کاربران جدید امروز امروز: 0
تعداد کاربران جدید دیروز دیروز: 0
تعداد کل کاربران مجموع: 4268

افراد آنلاین افراد آنلاین:
مهمان مهمان: 4
عضو عضو: 0
مجموع مجموع: 4

کاربران آنلاین کاربران آنلاین:


 

تمام حقوق مادی و معنوی برای مؤسسه آلاچیق روان محفوظ می باشد       سیاست گذاری سایت   روش استفاده از سایت