ثبت نام کاربر     ورود به سایت
 لينك‌ها کمينه شدن 

  

 جستجو در سایت کمينه شدن  توجه کمينه شدن 

با تشكر از بازديد شما از سايت آلاچيق روان استفاده ازاين بخش تنها براي اعضا مجاز مي‌باشد.

شما نيز مي‌توانيد به جمع اعضاي سايت آلاچيق روان بپيونديد. براي عضويت مي‌توانيد از گزينه ثبت‌نام استفاده كنيد.

عضويت و استفاده از تمام بخش‌هاي آلاچيق روان رايگان است.

لطفاً اطلاعات خواسته شده در فرم عضويت را به صورت كامل و دقيق وارد نماييد.

براي عضويت اينجا كليك نماييد.

 

با تشكر از شما

روابط عمومي موسسه آلاچيق روان


  

 مقالات کمينه شدن 

مقالات | طبقه بندی موضوعی | جستجو | RSS

۱۳۹۲ چهاردهم مهر
تاثیر موسیقی بر درد فاز فعال مرحله اول زایمان زنان نخست زا
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی ‌پزشكی
تعداد مشاهدات: 3161          تعداد نظرات: 0

روشهای غیردارویی تسکین درد زایمان به علت مزایایی چون نداشتن عوارض سوء بر مادر و جنین، عدم تداخل در سیر زایمان، ساده و ارزان بودن و حتی خوشایند بودن برای مادر به روش­های طبی ارجحیت دارند. هدف این مطالعه تعیین تاثیر موسیقی بر شدت درد فاز فعال مرحله­ی اول زایمان زنان نخست­ زا بود.

ادامه مقاله...
۱۳۹۰ دهم ارديبهشت
پیدایش روان پریشی: از ژنها تا جامعه
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی ‌پزشكی , نوروساینس (عصب پژوهی)
تعداد مشاهدات: 60          تعداد نظرات: 0

با پیشرفت علوم زیستی و به ویژه نوروساینس، نقش عوامل محیطی در سبب شناسی و آسیب شناسی اختلال های روان پریشانه کم رنگ تر از پیش شد، تا آن حد که اسکیزوفرنی را نوعی بیماری مغزی (و نه روانی) دانستند که ژنتیک سهم اصلی را در بروز آن دارد. در دو دهه اخیر، بیش از پیش، نقش محیط در شکل گیری روان پریشی بارز شده است. پیش از این می دانستیم که عوامل اجتماعی بر پیش آگهی روان پریشی تاثیر چشم گیری دارند و از سوی دیگر مداخلات اجتماعی در بهبودی آن می تواند بسیار موثر باشد. اکنون مشخص شده که عواملی اجتماعی مانند شهرنشینی و مهاجرت، در سبب شناسی روان پریشی هم دخالت دارند. در این مقاله مروری خواهیم داشت بر یافته هایی که نشان گر نقش عوامل اجتماعی در ایجاد روان پریشی و به ویژه اسکیزوفرنی است.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ ششم ارديبهشت
مقدمه‌ای بر نورو ساينس
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی ‌پزشكی
تعداد مشاهدات: 80          تعداد نظرات: 2       

نورو ساينس، حيطه مطالعاتي نسبتا" جواني است . در سال 1970 ميلادي، انجمن نوروساينس و مجمع تخصصي نوروساينتيستها تاسيس شد، كه امروزه در سراسر دنيا بيش از 25000 عضو دارد . نوروساينس از جمله علومي است كه با رشته هاي علمي مختلفي چون نورو آناتومي ،نوروسايكولوژي، عصب شناسي رفتار، نوروبيولوژي مولكولي، و نوروسايكوماكولوژي در ارتباط است، و آنها را به يكديگر پيوند مي دهد. اين طبيعت پيوند دهنده ، به ابزاري براي آموزش و يادگيري در علومي چون پردازش و محاسبه ، بيولوژي عمومي ، ژنتيك ، فيزيولوژي، بيولوژي مولكولي، شيمي (عمومي ، ارگانيك،بيوشيمي)، فيزيك ، سايكولوژي (رفتار، حافظه، شناخت ، ادراك)، طراحي و تحليل پژوهشي نيازمند است. نوروساينس يكي از هيجان انگيزترين رشته هاي علمي است كه به سرعت رو به پيشرفت است، و تنها ممكن است پيشرفت تدريجي فناوري به نوعي بر سرعت رشد آن تاثير گذارد.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
زبان اشاره تاييدی بر وجود ساختار عصبی ذاتی برای زبان
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی ‌پزشكی
تعداد مشاهدات: 10          تعداد نظرات: 0

زبان، يكي از پيچيده ترين توانمنديهاي انسان است كه ساليان سال دانشمندان رشته هاي مختلف از جمله زبان شناسي ، روان شناسي، عصب شناسي و... را به خود مشغول كرده است . تاكنون نظرات زيادي در مورد پايه هاي زيستي و شناختي زبان ارائه شده است كه يكي از اين ديدگاهها، نظريه نهاد گرا ميباشد. نهاد گرايان ، معتقد به وجود ساختاري ذاتي در مغز انسان براي يادگيري زبان ميباشند، از همين رو آنها يادگيري زبان را منحصر به انسان ، دانسته و براي آن پايه زيستي قائل ميشوند.

شكست در آموزش زبان به نخستيها، يكي از شواهد تاييد اين نظريه است. از موارد ديگري كه در تاييد اين نظريه مطرح ميشود، وجود زبان اشاره در افراد ناشنواي مادرزاد است . زبان اشاره اين افراد، از اجزاي زباني ، مشابه زبان گفتاري(مانند صرف و نحو) ساخته شده و همان ساختار عصبي كه مسئول زبان گفتاري ميباشد ‌، در ايجاد زبان اشاره نقش دارد ، به طوري كه آسيب مناطق زباني در نيمكره چپ اين افراد، منجر به بروز علايمي مشابه آفازي بروكا و ورنيكه در زبان اشاره ميشود.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
سندرم عقب ماندگی ذهنی وابسته به X
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی ‌پزشكی
تعداد مشاهدات: 7          تعداد نظرات: 0

سندرم ايكس شكننده، شايعترين علت عقب ماندگي ذهني متوسط در دنيا محسوب مي گردد؛ به طوري كه در طول فعاليتهاي روزمره، شايد به كرات با افرادي كه دچار كاهش توانايي هاي شناختي بوده و ظاهري با رشد غير عادي، گوش هاي بزرگ و صورتي كشيده هستند، مواجه شده باشيم. اين مقاله توصيفي بر اهميت نقش مشاوره پزشكي ژنتيك، با استفاده از روش هاي نوين سيتوژنتيك دارد، كه مي تواند خانواده هاي داراي موردي مبتلا به اين سندرم را، در خصوص تشخيص افراد ناقل و تشخيص به موقع قبل از تولد، راهنمايي نمايد.

ادامه مقاله...

  

 کاربران آنلاین کمينه شدن 
عضویت کاربران عضویت:
آخرین کاربر عضو شده جدیدترین: منمم
تعداد کاربران جدید امروز امروز: 0
تعداد کاربران جدید دیروز دیروز: 0
تعداد کل کاربران مجموع: 4268

افراد آنلاین افراد آنلاین:
مهمان مهمان: 12
عضو عضو: 0
مجموع مجموع: 12

کاربران آنلاین کاربران آنلاین:


 

تمام حقوق مادی و معنوی برای مؤسسه آلاچیق روان محفوظ می باشد       سیاست گذاری سایت   روش استفاده از سایت