ثبت نام کاربر     ورود به سایت
 لينك‌ها کمينه شدن 

  

 جستجو در سایت کمينه شدن  توجه کمينه شدن 

با تشكر از بازديد شما از سايت آلاچيق روان استفاده ازاين بخش تنها براي اعضا مجاز مي‌باشد.

شما نيز مي‌توانيد به جمع اعضاي سايت آلاچيق روان بپيونديد. براي عضويت مي‌توانيد از گزينه ثبت‌نام استفاده كنيد.

عضويت و استفاده از تمام بخش‌هاي آلاچيق روان رايگان است.

لطفاً اطلاعات خواسته شده در فرم عضويت را به صورت كامل و دقيق وارد نماييد.

براي عضويت اينجا كليك نماييد.

 

با تشكر از شما

روابط عمومي موسسه آلاچيق روان


  

 مقالات کمينه شدن 

مقالات | طبقه بندی موضوعی | جستجو | RSS

مقالاتی از روان‌شناسی كودك
۱۳۹۲ چهاردهم مهر
رابطه ی شیوه ی ارتباطی مادر با رفتار پرخاشگرانه ی کودک
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك, مجله اندیشه و رفتار (علمی-پژوهشی)
تعداد مشاهدات: 3676          تعداد نظرات: 0

هدف پژوهش حاضر، بررسی رابطه شیوه ارتباطی مادر با رفتار پرخاشگرانه کودک بود. بدین منظور، 380 نفر از دانش آموزان دختر و پسر مقطع دبستان تهران با روش نمونه گیری خوشه­ ای انتخاب و از نظر شیوه های فرزند پروری و رفتار پرخاشگرانه مورد آزمون قرار گرفتند.

 

ادامه مقاله...
۱۳۹۰ بيست و پنجم تير
تحلیل بازی سیمز 3 از دیدگاه روان شناسی شخصیت
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك, روان‌شناسی شخصيت, روان‌شناسی رشد
تعداد مشاهدات: 117          تعداد نظرات: 1       
در مورد این مقاله باید بگم که یک مقاله دانشجویی است جهت ارائه به عنوان یک کار درسی که تصمیم گرفتم برای دریافت نظرات شما در سایت قرارش بدم، امیدوارم که نظرات ارزشمند خودتون رو از من دریغ نکنید.

با تشکر
حسام سیف

خلاصه: بازی سمیز یک بازی کامپیوتری شبیه­ساز زندگی است، شخصیت­هایی را با صفات گوناگون خلق می­کنیم و بعد به رفع نیازها و خواسته­های آنان می­پردازیم برای تحلیل صفات در نظریات صفات استفاده شده است و برای نیازها به ارگهای کتل و هرم نیازهای مازلو رجوع شده است، رویکرد بازی به زندگی مرحله­ای است. رشد اجتماعی کودکان و نوجوانان در زمینه این بازی مورد در چند مقاله مورد بررسی قرار گرفته است، و همگی از تاثیرگذاری آن حکایت دارند.
ادامه مقاله...
۱۳۸۵ بيست و نهم تير
رابطه بچه‌بازي با قرباني‌شدن جنسي
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 431          تعداد نظرات: 8       

پژوهشگران كه سعي دارند از پرورش بچه‌بازي آگاه شوند، ((چرخه  قرباني_ به_ سوء استفاده كننده)) را توصيف كرده‌اند، كه به موجب آن ، برخي از قربانيان سوء استفاده جنسي در كودكي ، هنگام بزرگسالي مرتكب اعمال سوء استفاده جنسي مشابهي ‌مي‌شوند. برقرار كردن چنين ارتباطي ، اذهان كساني را كه مرتكب اين جرمهاي ناراحت‌كننده مي‌شوند روشن خواهد كرد و ممكن است به ابداع برنا‌مه هاي درماني مؤثري براي بچه‌باز‌ها منجر شود. متاسفانه رابطه قرباني‌‌شدن با قرباني‌كننده چندان روشن نيست.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ ششم ارديبهشت
كاربرد موسيقی درمانی براي كودكان استثنايی
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 87          تعداد نظرات: 0

موسيقي درماني رشته اي است كه براي درمان و توان بخشي انواع اختلالات جسمي و رواني به كار مي رود و موسيقي درمانگر متخصصي است كه با تحصيلات دانشگاهي در اين رشته و با استفاده از كاربرد موسيقي در درمان با توجه به وضعيت بيمار، برنامه هاي مختلفي را طراحي مي كند.

از برنامه هاي موسيقي درماني براي سازگاري اجتماعي ، ثبات عاطفي، كنترل شخصي، افزايش تمركز، انگيزش، احساس ارزش شخصي ، تقويت هماهنگي ماهيچه ها و تقويت مهارت هاي خود ياري استفاده مي شود و تنظيم برنامه ها به گونه اي كه به تقويت رفتار مطلوب كودكان مي انجامد.

كودكان استثنايي بر حسب نوع نقيصه حسي و حركتي از فعاليتهاي متنوع موسيقي درماني استفاده مي كنند. آواز خواندن، نواختن فردي و گروهي ، شنيدن و انجام حركات موزيكال ، از جمله برنامه هاي جلسات موسيقي درماني ميباشد.

موسيقي درماني براي گروه هاي مختلف درمان جويان موثر شناخته شده است . تحقيقات انجام شده نشان داده است كه موسيقي درمانگرها با سنين مختلف افراد، از كودك تا سالخورده كاركرده و مراجعين آنها شامل افراد مختلف از جمله: افرادي با بيماريهاي رواني و اختلالات رفتاري ، معلولين جسمي و حركتي، نابينايان، ناشنوايان ، افرادي با معلوليت هاي ذهني و... مي باشند.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ ششم ارديبهشت
گزارش يك مورد كودك خيابانی
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 96          تعداد نظرات: 1       

پديده كودكان بد سرپرست از مسائل و مشكلات اجتماعي است كه در همه اعصار و مكان ها وجود داشته و با رشد تكنولوژي و پديده شهر نشيني تحت عنوان كودكان خياباني رخ نمايانده و هر از چند گاهي مشاهده اين معضل در اجتماع، مسئولين را بر آن مي دارد كه جهت رفع آن چاره اي بيانديشند؛ حال آنكه اين پديده مساله اي چند عليتي و نيازمند همكاري و عزم تمامي اركان حكومت بوده و بيماري كه در طي ساليان متمادي و متاثر از هزاران عامل پيچيده حادث شده با نسخه اي كه يك شبه و بدون شناخت علل و عوامل پديد آورنده آن تجويز گردد، بهبود يافتني نيست . مقاله حاضر به بررسي مسائل رواني و اجتماعي يك كودك خياباني مي پردازد، و هدف از آن آشنايي بيشتر و عميق تر پديده كودكان خياباني و فعاليتهايي است كه در حال حاضر در رابطه با اين كودكان در سازمان بهزيستي در حال انجام شدن مي باشد، و همينطور دستيابي به راهبردهاي موثر براي بهبود وضعيت اين كودكان . همچنين با توجه به گستردگي ابعاد آسيب ديدگي يك كودك خياباني، به نقش موثر كار گروهي ، در ياري رساندن در زمينه رشد و بهبود وضعيت يك كودك خياباني نيز پرداخته شده است.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
تاثير تماشای تلويزيون و ويدئو بر رشد مغز كودكان
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 21          تعداد نظرات: 0

بيش از 30 سال است كه درباره تاثيرات تماشاي تلويزيون و ويدئو بر كودكان به بحث و بررسي پراخته مي‌شود. انجمن اطفال ايالات متحده (AAP) و انجمن پزشكي ايالات متحده (AMA) در سال‌هاي 1999 و 2000 ميلادي نتايج مطالعاتي را در اين زمينه منتشر ساختند كه بر تاثيراتي چون القاي رفتار تهاجمي، اضافه وزن (چاقي) و ضعف تحصيلي اشاره داشت(Schwarzbech, 2004). در مقاله حاضر سعي شده است به اختصار به تاثيرات منفي تماشاي زياده از حد تلويزيون و ويدئو بر رشد مغز در كودكان، و راهكارهاي جلوگيري از آن پرداخته شود كه مي‌تواند به عنوان راهنماي مفيدي در دسترس خانواده‌ها قرار گيرد.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
سوء استفاده جنسی از كودك
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 12          تعداد نظرات: 0

سوء استفاده جنسي از كودك دامنه وسيعي از رفتار‌هايي را در بر مي‌گيرد كه در آن شخص بزرگسال كودك را هدف فعاليت جنسي خود قرار داده و از او كسب لذت مي‌كند. كسب لذت از كودكان به طرق مختلف صورت مي‌گيرد و بسته به نوع سوء استفاده، سن كودك و رابطه فرد سوء استفاده كننده با كودك آثار متفاوتي بر كودك باقي خواهد گذاشت. احساس گناه، افسردگي، بي اعتمادي و اختلال استرس پس از سانحه از جمله اختلالاتي است كه در قربانيان سوء استفاده جنسي رايج‌اند. در اين مقاله به علائم سوء استفاده جنسي از كودك آثار و عوارض جسماني و روان‌شناختي و همچنين معرفي يك مورد باليني در اين زمينه پرداخته شده است.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
كودكان خيابانی و بی خانمان
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 5          تعداد نظرات: 0

امروزه در اكثر نقاط جهان پديده كودكان خياباني و بي خانمان مساله اي است كه احساس نگراني شديدي را در كل جامعه و سياستمداران در برداشته است. هر چند در برخي از كشورها، تخصيص مقرري و امداد تا حدودي ميزان نگراني كودكان و افراد بي خانمان را كاهش داده است. اما به علت محدود بودن و مقطعي بودن خدمات، آنها دوباره به سوي خيابانها كشيده مي شوند. اين مساله در برخي از كشورها اعتراضاتي را در برداشتهاست.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
اختلال در خود ماندگی (اوتيسم)
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 11          تعداد نظرات: 0

اختلال در خود ماندگي عبارت است از تعامل اجتماعي دو طرفه غير طبيعي، تاخير و غير طبيعي بودن مهارت هاي ارتباطي و محدوديت در مجموعه فعاليت ها و علايق فرد. در مقاله حاضر با ذكر تعريف و تاريخچه اي كوتاه از اين اختلال، به توصيف نشانگان باليني آن پرداخته مي شود. در ادامه مقاله به بررسي سبب شناسي اين اختلال از ديدگاه هاي مختلف پرداخته شده و در پايان مهم ترين درمان هاي آن ذكر گرديده است.

ادامه مقاله...
۱۳۸۵ پنجم ارديبهشت
نقش فرهنگ در كودك آزاری
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسی كودك
تعداد مشاهدات: 4          تعداد نظرات: 0

فرهنگ همه مراحل زندگي انسان را تحت تاثير قرار مي دهد و ردپاي آن را مي توان در سوء رفتار با كودكان يا بعضا حسن رفتار با آنها مشاهده كرد. لذا در تنظيم هر طرح و برنامه اي با موضوع كودك آزاري، پرداختن به فرهنگ جامعه مورد نظر، امري ضروري است. در اين مقاله پس از تعريف فرهنگ و چهار چوب نظري به مصاديق سوء رفتار با كودك در متن فرهنگ پرداخته شده و نهايتا در مبحث نتيجه گيري، ضرورت و كاربرد فرهنگ در جامعه ما مورد توجه قرار گرفته است.

ادامه مقاله...
صفحه قبل | صفحه بعد

  

 کاربران آنلاین کمينه شدن 
عضویت کاربران عضویت:
آخرین کاربر عضو شده جدیدترین: منمم
تعداد کاربران جدید امروز امروز: 0
تعداد کاربران جدید دیروز دیروز: 0
تعداد کل کاربران مجموع: 4268

افراد آنلاین افراد آنلاین:
مهمان مهمان: 45
عضو عضو: 0
مجموع مجموع: 45

کاربران آنلاین کاربران آنلاین:


 

تمام حقوق مادی و معنوی برای مؤسسه آلاچیق روان محفوظ می باشد       سیاست گذاری سایت   روش استفاده از سایت