ثبت نام کاربر     ورود به سایت
 نمایش مقاله  

مقالات | طبقه بندی موضوعی | جستجو | RSS

۱۳۸۵ نوزدهم فروردين
چرا مردان زنان جوان را ترجيح مي دهند؟
ارسال از حسام سیف       گروه: روان‌شناسي مرد
تعداد مشاهدات: 39528          تعداد نظرات: 24       

سوال: من زني هستم در ابتداي دهه سي سالگي و تعجب مي كنم از اينكه چرا مردان همسن وسال من مي خواهند با زنان 20 تا 30 ساله رابطه داشته با شند. من پيامي به آدرس " سرويس ارتباطات" فرستادم، اما آنچه در ليست ديده شد اين بود كه به نظر مي رسد مردان همسن من فقط مي خواهند با زنان 21 تا 30 ساله رابطه داشته باشند  و من واقعا" احساس نا اميدي كردم.

جواب: مردان انسانهاي نادرستي هستند ، اين مطالعه باليني من است كه بر پايه 12464 مصاحبه اي كه با مردان مجرد در طي سالهاي اخير داشته ام پايه ريزي شده است و اين فقط نقطه نظر يك زن نيست. در واقع جمله " مردان" انسانهاي نادرستي هستند؛ برگرفته از رفتار مكرري است كه از همسرم ديده ام كه او خوشحال مي شد از اينكه يك زن جوان را آزار مي دهد.

حالا خبرهاي خوب: بهترين نكته در مورد ارتباط ONLINE فقط همان است كه شما فهميده ايد. مشخصات شخصي مي‌تواند به آشكاري آمار پليس بين المللي باشد، اما جالبتر ! آيا ما واقعا" معتقديم كه بايد " برادران كارامازوف" و " خوشگذراني در شب" را با هم نگه داشت.

مشخصات فردي مردان ، سكوت آنها و عكس‌هاي موجدارشان كه با مشخصاتشان همراه است يك سلاح مخفي براي زنان در رابطه‌هايشان است. وقتتان را بيشتر از اين در اين ملاقاتها ي بيهوده  براي شناخت او هدر ندهيد. شما مي توانيد او را فراموش كنيد. فقط به وسيله خواندن اين مطلبي كه فعاليت مورد علاقه او در آخر هفته فوتبال است و عكس او توسط يك شركت هدايت مي شود و توجه به اينكه او ترجيح مي دهد كه با زنان 15 سال از خودش كوچكتر رابطه داشته باشد.

هيچ مشكلي نيست اگر كسي چيزي را به چيز ديگر ترجيح مي دهد و واقعيت اين است كه زنان جوانتر مايلند كه كمتر در بند تعهدات باشند. اگر مردي اصلا" به فكر ازدواج و بچه دار شدن نيست خوب اين قابل درك است كه او زنان با سن بالاتر را ترجيح ندهد كه اغلب مايل به ازدواج و بچه دار شدن هستند. اما زنان جوانتر همچنين مايلند كه بي تزوير و ساده باشند و كمتر مورد نصيحت واقع شوند مثلا" لباسي را  مايلند بخرند كه براي تعداد زيادي از مردان  عامل تحريك كننده است.

پس چرا بايد يك زن 35 ساله را به يك 21 ساله ترجيح دهند. مردان دنبال رابطه اي هستند كه در آن به سن بسيار اهميت مي دهند. به دليل اينكه آنها فكر مي كنند كه اين احمقانه است اگر به افراد عالي و شگفت انگيز پشت كنند و مردان با هوش تر مي دانند كه در هر سني مي توان بچه دار شد . وقتي يك مرد به يك زن 35 ساله يا بيشتر جواب منفي مي دهد  او در حقيقت به خودش ضرر مي زند. ما با بالا رفتن سن بهتر و عالي تر مي شويم. مرداني كه به اين نكته توجه ندارند موقعيت هاي خود را از دست مي دهند. بگذاريد آنها برنامه هاي " بريتني" را ببيند .در نهايت هر آنچه باعث مي شود كه يك مرد بگويد با زني در اين سن نمي خواهم رابطه داشته باشم هيچ اهميتي ندارد. فقط سپاسگزار باشيد كه آنها آنقدر نادان هستند كه با پيغامشان اين مطلب را مي رسانند :" با من قرار نگذار! يكي ديگر را پيدا كنيد كه بتواند با هر دختر استثنائي ، جالب و باهوش در هر سني رابطه برقرار كند . لطفا" به دنبال كسي بگرديد كه ارزش هاي شما را ببيند."

 

كد مقاله: 002-011

  منبع :  Msn Women

تمام حقوق براي موسسه آلاچيق روان محفوظ است.
 

نظرات کاربران
گيتا قرباني      ۱۳۸۵ ششم ارديبهشت    
در فرهنگهاي مختلف سن ازدواج متفاوت است، ولي متاسفانه در ايران اين موضوع علت ديگري دارد و آن تنوع طلبي آقايان و نوع هدفي كه دارند مي باشد.

حامد کولیوند      ۱۳۸۵ نوزدهم مهر    
اطلاعات بسیار جالبی بود اما من فکر می کنم به تعویق افتادن سن ازدواج به خاطر هدفهای خاص نمی باشد بلکه به خاطر مشکلات خاص می باشد از جمله ...

دانيال      ۱۳۸۸ شانزدهم خرداد    
با سلام به نويسنده و خواننده محترم
من با خواندن اين مقاله واقعا متاسف شدم براي اين نويسنده كه بطور قطع ميدانم كه نه روانشناس هستند و نه گذشته خوبي داشتند و دارند و نه ميدونند كه با اين طرز نوشتن ذهنيات بسيار باارزش خواننده را با اين مطالب گسسته ميكنند و از شما نويسنده محترم خواهش ميكنم يك موسسه اي كه داراي برد تخصصي از دانشمندان علوم زيستي و روانشناسان برجسته است هنوز نتوانسته است تحقيقات خود را در پيرامون اين مسئله به اثبات برساند و خواهش دارم كه با بزرگ كردن مقاله خود خواننده محترم را بازي ذهن ندهيد.
با تشكر
دانيال سطحي

حسام سیف      ۱۳۸۸ شانزدهم خرداد    
سلام به آقای سطحی
در مورد نظر شما چیز زیادی دست گیرم نشد. منظورتان از نویسنده که نه روان شناس بوده نه پیشینه خوبی داشته و نه داره و در مورد اینکه میفرمایید این موضوع اثبات نشده و ... لطفاً بیشتر توضیح بدید.
این مقاله ترجمه شده است منبع هم دارد شما می توانید به جستجو در مقالات سایت ذکر شده اطلاعات بیشتری کسب کنید، در زمینه نویسنده که حتماً روان شناس هستن ولی یک روان شناس زن و نظر خودشون رو اعلام کردند و ... .
از نظر شما متشکرم و منتظر توضیحات شما هستم.

محبوبه      ۱۳۸۸ هفتم مهر    
سلام خوبید من هم با شما موافقم من خودم یه دوست دارم که45 سالشه و دنبال زنای جونه به نظر من مرد یه دیکتاتور نفهمه

مونيكا      ۱۳۸۸ اول اسفند    
سلام.ممنونم ار صراحت كلامتون.من دانشجوي روانشناسيم وبه اين نتيجه رسيدم آقايوني كه سطح تحصيلاتشون پايينتره به دنبال خانم هاي كم سن وسال هستن.شايد اين بخاطر اينه كه سطحي فكر ميكنند.منظور بدي نداشتم فقط يك سري مشاهداتمو بيان كردم.با تشكر فراوان

پرسینا      ۱۳۸۸ نهم اسفند    
سلام به نظرمن آقایون برای اینکه نقطه ضعفهایشان راپوشش دهند دنبال دخترهای بی تجربه تر هسنتد امری طبیعی است خودی نشان دهند حرفی برای گفتن داشته باشندبعد هم به دنبال گذشته ازدست رفته اشان می گردندولی خانوم هادرهرزمانی به دنبال فردی می گردند قابل اتکا باشددانشجوی روانشناسی

lمحدثه ‍پارساییان      ۱۳۸۹ دوازدهم تير    
متاسفانه این متن تها یک نظر شخصی است و کاملا غیر متخصصانه نوشته شده است

psychotherapist      ۱۳۸۹ دوازدهم تير    
به نظر می رسد این خانم علیرغم اینکه خودش بیان کرده که متاهل است اما نوشته اش بیانگر این است که با وجود سن بالایش هنوز موفق نشده همسری را برای خودش دست و پا کند و از مکانیزم های دفاعی برای کاهش افکار ناجذاب بودنش در مورد خودش استفاده کرده است.اما قابل ذکر است که بیان کنم همانطور که همه زنان مثل هم نیستند همه مردان نیز با یک دید و نظر نیستند. خواهشمندم نظرات شخصی خود را با آمار دقیق دروغین ارسال نفرمایید.سوال من این است که چطور این عدد دقیق را در مورد این همه مرد جمع آوری کرده اید.

مينا      ۱۳۸۹ سيزدهم تير    
كاشكي هيچ وقت اين اجبارهاي اجتماعي نبود وگرنه ما خانم ها هيچ وقت با اين مردهاي بي ادب ازدواج نمي‌كرديم.

sahar rezaee      ۱۳۸۹ چهارم شهريور    
nazare shoma kamelan shakhsist va kheyli mardha zanane sen balatar vali jazabtar ra be zanani ba sene paeen vali na chandan jazab tarjih midahand.

سمیه ددیلجانی      ۱۳۸۹ بيست آذر    
به نظر من مردا ذاتا عاشق زنهای سرحال وشاداب و کمی شیطون هستند اگه کمی به خودمون دقت کنیم متوجه میشیم که با بالا رفتن سن از شور وحرارت میفتیم و از جذابیتمون کم میشه . خب دیگه مردا اینجورین

Mohamad Reza Sadeghi      ۱۳۹۰ پانزدهم شهريور    
با سلام
با توجه به اینکه این خانوم روانشناس اگر هر روز یک مرد جدید رو (مطالعه باليني) میکردند این کار نزدیک به ۳۶ سال طول میکشد و اگر در ازای هر ۲ مرد فقط یک زن به ایشون مراجعه میکرد ۱۸ سال دیگه به اون زمان اضافه میشد، بنده متحیرم که ایشون کی این همه اطلاعات رو تحلیل کردن، که البته از اونجایی که مردها معمولا به روانشناس مرد مراجعه میکنن این امر غیرعملی تر هم به نظر میرسد. به نظر من این آمار دقیق یک دروغ بزرگه.
به علاوه یک روانشناس جمله اول نطقشو بر (رفتار مكرري است كه ازهمسرم ديده ام)، پایه گذاری نمیکنه ، در ضمن چطور میشه نیمی از افراد جامعه رو (نادان)یا (انسان های نادرست) تلقی کرد؟ من در روانشناس بودن ایشون هم شک دارم .
گذشته تلخ یا مکانیزم دفاعی هم که دوستان فرمودند در (همسرم خوشحال مي شد از اينكه يك زن جوان را آزار دهد) و (فعاليت مورد علاقه او در آخر هفته فوتبال است)و (وقتي يك مرد به يك زن 35 ساله يا بيشتر جواب منفي مي دهد او در حقيقت به خودش ضرر مي زند)و (در نهايت هر آنچه باعث مي شود كه يك مرد بگويد با زني در اين سن نمي خواهم رابطه داشته باشم هيچ اهميتي ندارد.)و (به دنبال كسي بگرديد كه ارزش هاي شما را ببيند)
کاملا مشهود است.
البته در آخر باید ارز کنم جذب شدن مرد به زنان جوانتر در طبیعت مرد است و قابل قضاوت و داوری نیست ، بدیهیست که همه مردان نیز مثل هم نیستند .
لطفآ در عمومی کردن مطالب دقت بیشتری فرماید ، با تشکر.

اکرم خسروی      ۱۳۹۰ هفدهم شهريور    
سلام به نظر من مردایی که هوسبازن زن جوان دوست دارن

m m      ۱۳۹۰ سوم اسفند    
باسلام لطفا با جو گیر شدن در مورد آقایان قضاوت نکنید وهمه مردهارو زیر سوال ببرید ،خانم های زیادی هم هستند که دوست دارند با مردان کم سن وسالتر از خود رابطه داشته باشند

عقیل مصطفوی مجد      ۱۳۹۰ نوزدهم اسفند    
سلام اول از طرح مسئله تشکر میکنم، بنده رشته ام روانشناسیه ولی چیزی که دراین مقاله امده است متاسفانه علمی نیست... علت اینکه مرد زن جوان را می پذیرد اولا اثبات نشده است در ضمن بر فرض قبول داشتن،امکان دارد این مسئله در مورد خانم ها هم صدق بکندثانیا از جهت علمی سن در پذیرش افراد بطور کامل تاثیری نداردچیزی که میتوان تاثیر داشته باشد باید در غریزه انسان جستجو کرد.غریزه انسان بدنبال لذت بردن،زیبایی و... واین مسئله شامل هم مرد و هم زن می شود وفرقی در ان وجود ندارد،لذا مرد طبق غریزه اش بدنبال زیبایی ولذت است همانند زن، وسن تاثیری در غریزه اش ندارد دلیلش این است که مردی امکان دارد به دنبال زن زیبایی باشد واین زن به گونه ای تمام زیبایی ها را داراست در حالیکه سن بالایی دارد. و برعکس در مورد زن هم اینگونه است.(لطف کنید مقاله ای که درسایت میزنید علمی باشد تا اعتبار سایت حفظ شود)

parisa pouyanrad      ۱۳۹۱ سي مرداد    
man ba nazar mr. majd movafegham agar ma khodman ra tahsilkarde va roshanfekr midanim bayad negah jensiyaty ra kenar bezarim

mahsa safarzade      ۱۳۹۱ بيست و پنجم شهريور    
marda khodkhah tarin adamaye roye zaminan dare eyne chorok bodan das mizaran ro moredayi ke kamtar az 25 sen daran vaghean neshon mide k hata 1 darsadam b bologhe fekri naresidano aghab mondan

Abolfazl Saravi      ۱۳۹۱ پنجم مهر    
چیزی که کاملا مشخص این که مردها زن های جوان تر رو ترجیح میدن
ولی این خانوم بجای اینکه بیاد این قضیه رو بشکافه و علت یابی کنه
به طرز ناشیانه ای دست به توهین و تهقیر مرد ها زده
(دانشجویه بالینی)

مهرسا محمدی      ۱۳۹۱ سيزدهم اسفند    
با سلام
آقایون معمولا به ظاهر خانم ها توجه زیادی نشان می دهند واین شاید ازاوامری باشد که خانم های جوان تر را ترجیح میدهند .همچنین اکثرا معتقدند که با افزایش سن شاید خانم ها تجربه های دوستی های مکرر را داشته باشند.

حسن احساني      ۱۳۹۲ پنجم تير    
چيزي كه من از اين پاسخ ديدم معلومه فرد پاسخ دهنده هنوز در رشك التي به سر مي بره و همچنين دوران كودكي سختي را طي كرده و همچنين در دوران جواني توجه خاصي از مردان نتونسته جلب كنه اميدوارم كه با مراجعه به همكاران ديگر به فكر خودشون باشن

محسن جعفری      ۱۳۹۲ بيست و پنجم شهريور    
با سلام
بنده کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستم، توجه داشته باشید هر روانشناسی در حیطه خاصی تخصص دارد و با بیان علمی و نه غیر علمی و بر اساس مستندات صحبت می کند، نظر کارشناس این سایت خلاف مطلب فوق می باشد که نشان می دهد یا ایشان روانشناس نیست یا صرفا فقط مدرک روانشناسی دارد و بنا بر ویژگی های شخصیتی و با سو گیری سخن بر این رسانه میگذارد. بنابراین بحث در مورد درستی و نادرستی جوابیه ایشان اصلا درست نیست !!!

حمید ملکی      ۱۳۹۲ دهم مهر    
مردان در اولین ازدواج عشق و سکس را باهم میخواهند ولی بعد از اینکه در دریافت محبت اشباع شدند فقط دنبال سوژه های گذری می روند وفقط به سکس با طرف مقابل فکر میکنند برای اینکار هم زن جوان را ترجیح می دهند

pedram pakzad      ۱۳۹۳ بيست و سوم مرداد    
من دنبال سن خاصی نیسم ملاک های من استیل ابعاد سینه و باسن هست سن بالا تر از خودم برای یکی دو بار خوبه ولی با این کار احساس پیری میکنم. مشکل مردای ما اینه که کمبود سکس دارن و زن های هم سن دیر به آزادی میرسن و تو نسل های جدید این آزادی ها داره بیشتر میشه.
با توجه به اینکه ازدواج های موفق به اختلاف سنی 5 تا 10 سل نیاز دارند فکر میکنم شما مرد جون دوست داری یا حتی کم سن تر از خودتون اگه دوست پسر میخواهید شانس بیشتری داری که پسر جوان پیدا کنی ولی ازدواج فکر نکنم با شرایط مالی الان مردی حاظر بشه زن هم سن انتخاب کنه و متعاهد بمونه

جهت ارسال نظر باید تأیید هویت شده باشید. می توانید در اینجا مشخصات خود را وارد نمایید.


 

تمام حقوق مادی و معنوی برای مؤسسه آلاچیق روان محفوظ می باشد       سیاست گذاری سایت   روش استفاده از سایت