ثبت نام کاربر     ورود به سایت
 نمایش مقالات مربوط به موضوع انتخاب شده  

مقالات | طبقه بندی موضوعی | جستجو | RSS

۱۳۸۹ هشتم خرداد
چگونه کودکانمان را برای طلاق آماده کنیم؟
ارسال از گروه مقالات       گروه: روان‌شناسي سلامت, روان‌شناسي كودك, روان‌شناسي مديريت
تعداد مشاهدات: 5177          تعداد نظرات: 0

کنار آمدن با موضوع طلاق با در نظر گرفتن عناصری لطیف با نام بچه دچار پیچیدگی بغرنجی می شود که پرداختن به آن نیازمند تاملی ژرف است. این که چگونه می توان فرزندان را با این اتفاق ناخوشایند وقف داد و به آنها شیوه کنار آمدن با این موضوع را آموخت ، امکان پذیر است. فراموش نکنید که فرزندان با وجود این شرایط بیش از پیش به پدر و مادر خود نیاز پیدا می کنند.

ادامه مقاله...
۱۳۸۹ سي و يکم ارديبهشت
مسائلی که برای استحکام روابط زناشویی باید بدانیم
ارسال از گروه مقالات       گروه: روان‌شناسي سلامت, روان‌شناسي زن‌ و مرد, روان‌شناسي مديريت
تعداد مشاهدات: 7688          تعداد نظرات: 0

 ما در اينجا تعدادي روش مفيد را براي تقويت و بهبود روابط ميان همسران پيشنهاد مي كنيم . البته بايد دانست كه حتماً نبايد همه آنها را با هم و در يك زمان به كار برد.

شما مي توانيد با توجه به ويژگي هاي خود و همسرتان موارد مناسب را انتخاب كرده و در مواقع لزوم به كار بريد.

ادامه مقاله...
۱۳۸۹ يازدهم فروردين
چگونه براي کنکور برنامه ريزي کنيم؟
ارسال از گروه مقالات       گروه: روان‌شناسي مديريت
تعداد مشاهدات: 23277          تعداد نظرات: 2       

موفقيت در هر فرآيندي، نيازمند هماهنگي تمامي عوامل موثر در آن است. در واقع ما زماني مي‏توانيم به نتيجه‏ي دلخواه خود برسيم که تمامي عوامل موثر در رسيدن به نتيجه را رعايت کنيم. آزمون کنکور- به عنوان بزرگ‏ترين آزمون علمي کشور- که مي‏تواند نقش موثري در جهت‏گيري شغلي داشته باشد، از جمله اهداف و نتايج پراهميت و حساسي است که بايد در صحت و درستي عوامل موثر در آن، با دقت بسياري عمل کرد.

موفقيت در کنکور، متأثر از عوامل متعددي‏است که شايد برخي از آنها، در دسترس و قابل کنترل نباشد اما عوامل در دسترس و قابل کنترلي هم وجود دارد که در صورت رعايت آنها، احتمال موفقيت، چند برابر خواهد شد.

در اين مقاله قصد داريم به بررسي اين عوامل قابل دسترسي بپردازيم

ادامه مقاله...
۱۳۸۸ بيست و نهم اسفند
آداب معذرت
ارسال از گروه مقالات       گروه: روان‌شناسي سلامت, روان‌شناسي مديريت
تعداد مشاهدات: 3588          تعداد نظرات: 1       
ساموئل اوسي كوفور، مدافع تيم ملي غنا كه در بازي مقابل ايتاليا، با پاس اشتباهش به مهاجم تيم حريف باعث قطعي شدن شكست تيمش شد، پس از بازي رسما از هموطنانش عذرخواهي كرد: <من براي خانواده‌ام، مردم سرزمينم و‌ ‌تمام آفريقا ناراحتم و به خاطر اين اشتباهم از آنها معذرت مي‌خواهم.> اين دقيقا همان كاري بود كه دروازه‌بان و مدافعان خطاكار تيم ملي ما كه با اشتباهات فردي‌شان منجر به شكست ايران در مقابل مكزيك شدند، از آن پرهيز كردند و ساير بازيكنان و مربيان و مسئولان مورد انتقاد تيم نيز، به همين ترتيب، نه تنها عذرخواهي نكردند؛ بلكه ساير همبازي‌ها يا هموطنانشان را به كم‌كاري يا كارشكني متهم كردند. غافل از اينكه با يك عذرخواهي ساده، نه تنها يك رابطه ويران را مي‌شود بازسازي كرد بلكه مي‌توان از فشار روحي و رواني خود نيز به ميزان قابل توجهي كاست و البته، عذرخواهي داريم تا عذرخواهي
ادامه مقاله...


 

تمام حقوق مادی و معنوی برای مؤسسه آلاچیق روان محفوظ می باشد       سیاست گذاری سایت   روش استفاده از سایت